Od tysięcy lat etniczne kultury na całym świecie wykorzystywały medycynę drgań do równoważenia energii umysłu, ciała i ducha, człowiek uzdrawiał dźwiękiem siebie i swoją społeczność.  Obecnie lekarze medycyny zachodu również wykorzystują tę wiedzę w leczeniu wielu schorzeń, przywracaniu energetycznej równowagi i wspomaganiu ogólnej witalności. Wejdź do kapsuły i rozpłyń się w uzdrawiających falach dźwięku.

sonora wibracja dźwięku

Co to jest Sonora?

Portal. Instrument terapeutyczny. Futurystyczna kapsuła dźwiękowa opracowana przez lutników i dostrojona do częstotliwości 64Hz odpowiada wysokości dźwięku C  dla stroju, w którym dźwięk A równa się 432Hz. Wibracje 56 strun tworzą fale dźwiękowe i alikwoty, które rozchodzą się w jej wnętrzu, aby wymasować Twoje ciało, umysł i duszę.

Sonora to polichord, posiada struny o jednakowej długości i stroju. Idea Sonory, instrumentu terapeutycznego, wywodzi się ze starożytnej Grecji od monochordu, którego wynalezienie przypisuje się Pitagorasowi. Twórca Sonory Jan Rosenberg podczas projektu i budowy opierał  się na matematycznych i muzycznych teoriach Pitagorasa.

 

 

Sonora Sound Tube –  pierwsza w Warszawie

Wyobraź sobie, że Sonora to unikatowy instrument, na świecie jest ich jedynie 11!

Poczuj się wyjątkowa(y), obdaruj bliskich i doświadczaj wibracji w tym pięknym, niezwykłym instrumencie.

Sonora  – dla kogo?

Dla osób chcących wejść w pełni zintegrowaną wibrację z harmonią wszechświata, przenieść się w wymiar, gdzie tryskają źródła ich własnej mocy i powrócić na Ziemię w pełni swojego potencjału, energii i sił witalnych.

Terapia Sonorą poprawia funkcjonowanie człowieka z różnymi zaburzeniami bez farmakologii czy ingerencji chirurgicznej, działa na poziomie fizycznego ciała, emocji i duchowości, wspierając i uzupełniając tradycyjne terapie. Sonora Sound Tube i jej działanie powala odnaleźć człowiekowi jego naturalne zasoby do uzdrawiania się, wspiera psychoterapie lub leczenie farmakologiczne. Jest drogą lub zaspokajanie potrzeb rozwoju osobistego czy duchowego.

Jak działa?

Każdy z nas wibruje w niepowtarzalny sposób. Sonora sprawia, że możesz poczuć swoją wibrację i dorzucić własną nutę do muzyki wszechświata. Aby wyruszyć w podróż ku odkrywaniu swojej mocy wystarczy położyć się w tubie dźwiękowej. Fale dźwiękowe obmywają Twoje ciało, wyzwalając je z więzów grawitacji i uruchamiając odpowiednie programy naprawcze. Miękkie brzmienia Sonory odprężają umysł. Osiągasz stan głębokiej relaksacji. Odzyskujesz wewnętrzny spokój oraz siły witalne.

Sonora zbudowana jest z drewna rezonansowego, które nie tłumi drgań, najczęściej wybrzmiewa nieprzerwanym jednostajnym dźwiękiem. Oprócz tonu podstawowego, ma składowe harmoniczne, bardzo dobrze słyszalne. Dźwięki odpowiadają skali uzyskanej przy podziale strun, najbardziej wzmocnione są kwinty, oktawy i tercje.  Szczególnie słyszane są alikwoty, więc muzyka w odbiorze jest wielopoziomowa i przestrzenna. Dźwięk można porównać do transowego brzmienia instrumentów etnicznych np. didgeridoo czy indyjskiej sitry.

Wibracje dźwiękowe skanują Cię na wszystkich poziomach, przechodząc przez mięśnie, nerwy, tkanki i komórki, aby dotrzeć do miejsc, które potrzebują przeprogramowania i zharmonizowania. Wyzwalają Cię od napięć, uwalniają emocje, regenerują centra energetyczne, poprawiają samopoczucie i przyspieszają metabolizm. Twój oddech i serce uspokajają się. Odzyskujesz równowagę. Spotykasz się ze sobą. Jesteś.

Korzyści z sesji w Sonorze:

✔️ Profilaktyka stresu, obniżenie poziom kortyzolu i zwiększenie ilości endorfin

✔️ Prewencja chorób psychosomatycznych wywołanych nadmiernym stresem

✔️ Osiąganie stanu głębokiego relaksu

✔️ Dotarcie do podświadomości i zapisanych tam programów, wypartych treści i ich przepracowanie

✔️ Nauka opanowania zdolności kontrolowania i sterowania swoim organizmem

✔️ Pobudzanie twórczość  i kreatywność

✔️ Obniżanie poziomu bólu

✔️ Rozszerzanie drobnych naczyń, co prowadzi do obniżenia zbyt wysokiego ciśnienia krwi

✔️ Poprawa nastroju,

✔️ Ułatwiony powrót do zdrowia

✔️ Pogłębienie świadomości

✔️ Złagodzenie objawów depresji

✔️ Wsparcie terapii osób z zaburzeniami psychicznymi

✔️ Wsparcie terapii zaburzeń nerwicowych, wyciszenie niepokoju i silnych objawów, co może być punktem wyjścia do dalszej pracy terapeutycznej

✔️  Wsparcie rehabilitacji kardiologicznej oraz leczenie osób z chorobą wieńcową

✔️ Rozluźnienie napięć  mięśniowych przy spastycznym porażeniem mięśniowym i porażeniem mózgowym

✔️ Redukcja napięć u chorych na chorobę Parkinsona i stwardnienie rozsiane

✔️ Poprawienie jakości snu, niwelowanie bezsenności

O działaniu terapeutycznym Sonory piszę w oparciu o szeroko przeprowadzone badania skuteczności wibroakustyki i muzykoterapii.

Sonora Sound Tube w mediach:

Sonora w Vogue 27.02.2019

Sonora w Wysokich Obcasach 06.11.2019

Sonora w kobieta.gazeta.pl 19.12.2019

Sonora w TVP2 PnŚ 27.11 2019

Sonora w DDTVN 03.01.2021

Sonora, 16:12 min, w przeglądzie prasy w DDTVN 04.02.2021

Sonora w Era Nowych Kobiet 01.03.2021

Sonora w Zwierciadło 23.03.2021

Radio Pili Pili wywiad “Terapia dźwiękiem”

Sonora w Zwierciadło 21.11.2021

Sesja 45 min / 250 zł,

-12%, 660zł  trzy sesje  – do wykorzystania w ciągu 1 m-ca

-28%, 1800 zł dziesięć sesji – do wykorzystania przez 3 m-ce

Sesja dla dwojga / każdy po 20 min / 290 zł

 

 

 

Posłuchaj Sonora Sound Tube

Kliknij poniżej w Play i posłuchaj niesamowitego dźwięku! Pamiętaj, na żywo dźwięk jest wielowymiarowy.